Pavasaris - tvarkomės kartu su vaikais

Taip, kaip šylant orui norisi paslėpti šiltus žieminius paltus, taip ir namams ateina laikas įpūsti gaivaus oro, atrinkti nenaudojamus daiktus ir atlaisvinti vietos smagiam siautimui su vaikais bei saulės spinduliams. Po lėto žiemos laiko, vis labiau norisi atverti langus, leisti laiką lauke. Neretai šiame, nemažai energijos reikalaujančiame namų pertvarkymo projekte mamos lieka vienos. Tad, kaip sezono tvarkymąsi paversti greitu bei smagiu žaidimu, į tai įtraukiant vaikus?

Pagalvokite, kas labiausiai motyvuoja jūsų vaikus? Galbūt bendras, kilnus tikslas? O galbūt smagus apdovanojimas? Žinoma, dovanos motyvuoja. Bet ne tos, kurios vėl nuguls kambarių lentynose. Juk žinote, kad geriausia dovana vaikams, tai bendras laikas kartu. Kartu tvarkomės – tad turime ir daugiau laiko kartu pramogauti. Ir, žinoma, čia kalbame ne apie kasdieninius savo kambarių ir asmeninių daiktų susitvarkymus.

Siūlome išbandyti šiuos bendro pavasarinio tvarkymosi būdus. Pritaikykite juos pagal savo vaikų amžių ir jų pomėgius.

𑁍 Labai svarbu vaikams įvardinti, kodėl tai darote kartu. Papasakoti, kokie yra metų sezonai, aptarti, kuo skiriasi tais sezonais naudojami daiktai. Galite net gi sugalvoti savo kassezoniniam tvarkymuisi smagų pavadinimą, tarkim Didysis uraganas".

𑁍 Vienas iš kilnių tikslų, kodėl atiduosite dalį daiktų, gali būti paaukojimas stokojantiems ar sergantiems vaikams. Papasakokite, jog kiti vaikai tokių žaislų neturi ir nėra, kas jiems nupirktų, tad padovanoję padarysite gerą darbą. Dovanoti galite tokioms organizacijoms, kaip Caritas", Gelbėkit vaikus", Happimess labdaros iniciatyva" ir daugeliui kitų.

Dabartinė Ukrainos situacija mūsų vaikams labai realiai, artimai ir jautriai pasakoja apie stokojančius vaikus. Ir mus, galvojančius, kad visame lėkime neturime laiko rimtai namų daiktų revizijai, priverčia sustoti ir apsižvalgius aplink pasakyti sau, kiek daug visko turime. O taip pat - kiek daug kuo galime pasidalinti su kitais.  

𑁍 Taip pat žaislais galite mainytis su draugais. Suorganizuoti artimiausių draugų žaislų mainytuves, sugalvoti smagias taisykles (kad neparsineštumėte namo daugiau žaislų, nei išnešėte :)

𑁍 Vaikams smagu patiems sugalvoti, kaip atsinaujinti kambarį. Galbūt naujais paveikslėliais, lipdukais, plakatais. Pasikalbėkite, kuo šiuo metu domisi jūsų vaikai. Gal juos įkvepia nauji herojai, gal lankote baleto būrelį ir galite vaikui įrėminti mėgiamos žymios balerinos atvaizdą ar kartu sukurti svajonių žemėlapį (juk vizualinės priemonės puikiai motyvuoja siekiant tikslų). 

𑁍 Vaikų pavasario drabužių taip pat gali būti mažiau, jie gali būti tvaresni, organinių audinių, atlenkiamomis rankovės - kad tarnautų ilgiau, margesni - kad paslėptų smulkias dėmeles. Papasakokite vaikams, kad reikalinga tausoti Gamtos išteklius ir prižiūrėti savo daiktus, suplyšusius kartu susiųti, galite prisiųti ar priklijuoti smagių iliustracijų. Tvaraus vaikų auginimo idėjų rasite čia: Tvarumo ABC.  

Kuo labiau vaikai supras besikeičiančius sezonus, periodinius tvarkymųsis kartu, tvarumo svarbą, tuo labiau augdamas tausos daiktus ir padės jums tvarkytis. Linkime, kad ir periodinis nuobodokas tvarkymosi procesas kartu su vaikais taptų smagiu laiku drauge!